Ilustračná foto: Unsplash

Oblíbený levnější model iPhonu se vrací na trh!

Společnost Apple po představení a uvedení do prodeje svých posledních iPhonů s číslem 11 v názvu nezahálí a pracuje na dalších zařízeních, které nejblíže dodá na trh. Jedním z chystaných mobilů bude i dlouho skloňovaná pokračování úspěšné a levnější alternativy s označením SE. Ty, kteří po iPhone touží, ale nemohou si ho dovolit, následující řádky nesmírně potěší.

Vypadat má jako iPhone 8, no funkce mají být stejné nebo alespoň přibližné řadě iPhone 11. To je popis, který se skloňuje již několik týdnů v souvislosti s chystaným modelem iPhone SE 2, o které se zmiňovali několik technologických webů.

Nejnovější předpovědi analytika Ming-Chi Kuoa, o kterých nedávno informoval portál The Verge, se více než příjemně budou číst zejména těm, kteří po iPhone už déle touží, ale kvůli vysokým cenám si aktuální mobil nemohou dovolit. Půjde totiž o jeden z nejlevnějších modelů, jaké Apple představil.

iPhone SE byl mezi zákazníky svého času mimořádně oblíbený, protože stál podstatně méně. Foto: Unsplash (Christian Allard)

Za málo peněz hodně muziky

Podle toho, co na základě Kuových analýz technických specifikací chystaného modelu lze dedukovat, bude základní cenovka iPhonu SE 2 začínat na 399 dolarech.

Kuoa tvrdí, že Apple svůj cenově dostupnější model vybaví čipem A13 Bionic, který lze nalézt v nové „jedenáctce“ a pohánět ho bude operační paměť 3GB. K dispozici podle všeho bude ve třech barevných provedeních (šedé, stříbrné a červené) a budoucí majitelé se budou moci rozhodnout mezi modelem s 64, respektive 128 GB úložného prostoru.

Prodávat cenově dostupné mobilní zařízení je podle několika analytiků trhu s mobilním telefony klíčovým směrováním, pokud se Apple i nadále bude chtít udržet mezi top značkami a výrobci zařízení.

Design osmičky, vnitřek z jedenáctky – tak by měl vypadat nový iPhone SE 2. Foto: Unsplash (Szabo VIktor)

Pro majitele šestky i nových zákazníků

Ming-Chi Kuo dále předpokládá, že o nový levný iPhone zřejmě budou mít zájem i ti, kteří ještě stále používají iPhony 6 a 6S, které přišly na trh již před pěti lety.

„Modelové řady iPhonů 6 a 6s jsou nejlepší prodávanými modelovými řadami iPhonů, a odhadujeme, že kolem 170 až 200 milionů lidí stále používá iPhony 6 a 6s,“ uvedl Kuo. Dodal, že nyní je pro ně výměna telefonu ještě naléhavější, neboť nový operační systém iOS 13 nepodporuje šestkové iPhony. Iphone SE by se podle všeho měl do prodeje dostat v prvním čtvrtletí příštího roku.

Ming-Chi Kuo je analytik firmy TF Securities a i když mnoho z jeho predikcí nevyšlo tak, jak nejdříve předpověděl, díky jeho analýzám patří mezi nejspolehlivější zdroje toho, co Apple pro zákazníky chystá. Množstvími informací disponuje zejména díky kontaktům v asijském distributorské centru společnosti Apple, kde zprávy sbírá a nasládlá analyzuje pro další klienty.

The Verge
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )