Foto: Photo by Iago Santana from Pexels

Tato jediná vlastnost vás dokáže ochránit před úzkostí či depresí.

Žijeme v stresující a uspěchané době, která je (bohužel) příčinou toho, že stále více lidí trpí psychickými onemocněními, jakými jsou například úzkosti či deprese. Chtěli byste vědět, nakolik ohrožují i vás? Ve velké míře to závisí také na tom, zda disponujete touto vlastností.

Nakolik stabilní jsou vaše emoce? Považujete se za náladového člověka? Právě odpovědi na tyto otázky vám mohou napovědět, jak velké je riziko, že deprese či úzkost jednou postihnou i vás. Portál Spring totiž zveřejnil zajímavou studii, která potvrdila, že emocionálně stabilních lidí ohrožuje deprese či úzkost mnohem méně, než těch nestabilních.

Emocionální stabilita se totiž spojuje se schopností poradit si se stresem a také se schopností bojovat s frustrací. Emocionální stabilní lidé také obvykle snadněji ovládají své nutkání a většinou jsou sebevědomí a odvážní.

unsplash.com

Navíc, jak se ukázalo, emocionálně stabilní lidé také žijí déle. Jak se domnívá výzkumný tým, možná to přičíst tomu, že ve většině případů žijí zdravějším životním stylem – tedy pijí méně alkoholu, nekouří a mají zdravější návyky.

Pokud se však považujete za emocionálně nestabilního člověka, nezoufejte. Autorem studie se podařilo dokázat i to, že terapií je tento stav možné změnit. Ke zlepšení až o 50% došlo u pozorovaných respondentů již za 3 měsíce. Tak jako při všem, i v tomto případě je tedy důležité přiznat si i své negativní vlastnosti a začít na nich pracovat.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )