Ilustračná fotografia: Unsplash.com

Zdá se, že Itálii skutečně záleží na tom, aby v opuštěných městech opět vzkvétal život.

V posledních měsících média obletělo hned několik zpráv, ve kterých informovali o různých italských městečkách a jejich nabídkách. Podmínky se od města k městu liší, cíl je však vždy stejný, a to přilákat do opuštěných míst nové obyvatele.

Teora přichází se zajímavou nabídkou

Jak informuje portál zpravodajské televize CNN, tentokrát přichází s lákavou nabídkou městečko Teora, které se však rozhodlo pro trochu jiný přístup, než ostatní italská města. Zatímco jiné oblasti lákají nové obyvatele na extrémně levné domy, ve městě Teora nebudete muset platit nájem, město ho totiž zaplatí namísto vás. Levné domy totiž mnozí kupují jen jako letní sídla, Teora však doufá, že přiláká obyvatele natrvalo a ne jen na prázdniny.

Teora se nachází v regionu Kampánie a pokud se rozhodnete, že se sem přestěhujete, město vám bude platit nájem do výšky 3 700 korun měsíčně, a to po dobu dvou let. Druhou možností je, že nový přistěhovalec obdrží částku 125 000 korun jednorázově, kterou využije na koupi domu. Má to však malý háček. Vzhledem k tomu, že Teora hledá obyvatele na delší dobu, podmínkou je, že zde přistěhovalec zůstane nejméně tři roky a v době stěhování bude mít alespoň jedno dítě.

Stefano Farina, starosta italského města Teora, říká, že domy za 1 euro podle něj nejsou řešením. Důležité je, aby zde obyvatelé zůstávali dlouhodobě a zapisovali své děti do místních škol.

Masivní odliv obyvatel nastal v roce 1980, kdy teorie a nedaleké město Lioni postihlo silné zemětřesení. Ani jedno z míst se z události od té doby celkem nevzpamatovalo, Teora se však nevzdává naděje.

Nudit se zde rozhodně nebudete

Místní statistiky jsou totiž neveselé, město má v současnosti 1 500 obyvatel a dokud ročně se zde narodí dvě děti, 20 starších obyvatel umře. Mladé rodiny s dětmi jsou tu proto vítány s otevřenou náručí. Farina dodává, že nájem zde v průměru stojí 5 000 korun a koupě nemovitosti s výměrou 100 metrů čtverečních vyjde přibližně na 750 000, nabízené možnosti jsou tedy celkem lákavé.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

#Teora#AV#irpinia#campania#❤#blusky

Príspevok, ktorý zdieľa 𝓐𝓾𝓻𝓮𝓵𝓲𝓸 𝓜𝓪𝓻𝔃𝓾𝓵𝓵𝓸 (@aurelio_22),

Starosta si myslí, že je to mnohem výhodnější, než domy za 1 euro, do kterých je nutné investovat ještě množství peněz. Domy v Teoře jsou navíc v dobrém stavu, po zemětřesení byly vybudovány zcela nově a v některých je dokonce k dispozici už i nábytek. Kromě toho, město je odhodlané přistěhovalcům pomoci i s náklady na stravování či místní služby.

Samozřejmě, Teora a její okolí má co nabídnout. Této oblasti se říká i „zelené plíce“, vzhledem k bujnou vegetaci a čisté ovzduší. Navzdory ničivému zemětřesení si zde přijdou na své i milovníci historie a také kultury, neboť se zde pořádají různé zábavné akce, například letní festival či karneval.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )