Foto: commons.wikimedia.org (markos90) / commons.wikimedia.org (Piero Asaro)

Město na jihu Itálie přichází s další lákavou nabídkou.

Koupě vlastního domu nemusí nutně znamenat vysoké výdaje a zadlužení se na celý život. Základem je vybrat si místo, kde se to dá udělat i jinak. Jak informuje portál CNN, jednou z takových lokalit je právě jih Itálie, kde si váš vysněný dům můžete koupit i za jedno euro.

Městečko Bivona nacházející se v italské provincii Agrigento na Sicílii přichází s nabídkou, která se neodmítá. Pokud toužíte zažít změnu v podobě života na italském venkově spolu se vším, co k tomu patří, neváhejte. Jeden z opuštěných domů může být váš.

Foto: commons.wikimedia.org (Salvatore Giallombardo)

Mladí obyvatelé Bivona opustili svůj domov kvůli hledání lepších příležitostí pro život ve velkých městech. „Za posledních 40 let populace našeho města klesla o polovinu,“ prozradila místní kulturní radní Angela Cannizzaro pro CNN. Z původních 8 tisíc obyvatel tedy v současnosti žije v Bivonu pouze 3 800 lidí.

Místní mladí obyvatelé místo toho, aby vytvářeli nové podmínky, Bivonu opustili. Město se tak snaží kromě kupců domů přilákat i zahraniční podnikatele a hoteliéry. Jak říká Cannizzaro, jejich plánem je vytvořit rozptýlené letovisko, které by propojoval turismus s místním obyvatelstvem.

Bivona má svým potencionálním budoucím obyvatelům opravdu co nabídnout. Vznikla ve středověku na vrcholu arabské osady a toto exotické prolínání kultur je zde zachované dodnes v podobě místní architektury, dialektu nebo kuchyni.

Foto: commons.wikimedia.org (markos90)

Na své si přijdou milovníci unikátní architektury i italské kuchyně

Co se týče zachovalé unikátní architektury, nechybí na budovách ozdobně propracované chrliče či andělé, kteří se vyjímají na balkonech a množství fontán. Dokonce zde traduje pověra, podle které když silně prší a kašna se vylije, tak zemědělce čeká rok bohaté úrody.

Právě ta souvisí s místní kuchyní, která vychází především ze sezónních produktů pocházejících přímo z města. Jak informuje portál CNN, každého zájemce čeká při obhlídce bohatá ochutnávka místních jídel a nebude chybět ani červené víno Nero D’Avola, které je pro tuto oblast typické.

Foto: commons.wikimedia.org (markos90)

Bydlení spolu s tímto vším může být vaše již za jedno euro. Jak to však při podobných nabídkách bývá, je nutné zaplatit zálohu, která při dokončení požadované rekonstrukci bude vrácena. Bivona však slibuje nejpříznivější podmínky z ostatních míst, které jsou na tom podobně. Požadovanou částku 130 000 korun snížila na necelou polovinu a čas na rekonstrukci posunula ze tří na čtyři roky.

Jak informuje portál Travel and Leisure, počátkem roku 2000 opustilo jih Itálie půl milionu lidí. To znamenalo pro mnohé menší městečka téměř devastující následky. Důvodem byla především rostoucí finanční krize. Místní úřady však mají zájem této oblasti vdechnout život zpátky. Pokud máte zájem tomu dopomoci, všechny nabídky domů na prodej najdete na oficiální stránce města Bivona.

V Bivo nechybí moře, příroda či bohatý místní kulturní život

edition.cnn, travelandleisure ,comune.bivona.ag
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )