Ilustračná foto: Unsplash

Američtí federálové jdou po prstech šiřitelům ilegálního obsahu.

V USA se opět zatýkali majitelé internetových portálů, kteří ilegálně šířili multimediální obsah. K seriálům a dalším dílům streamovacích služeb jako Netflix či Hulu se tak již Američané bezplatně nedostanou. Jejich dvě největší pirátské streamovací služby iStreamItAll a Jetflix totiž američtí federální vypnuli.

Jak informoval portál Gizmodo, soud obvinil dvojici mužů, 36-letého Darryla Julia Pola a 40-letého Luisa Angela Villarina, i spolu s dalšími 6 spolupachateli ještě v srpnu tohoto roku. Skupina mužů totiž vydělávala na šíření autorských děl známých streamovacích služeb jako Hulu, Netflix, Amazon Prime a dalších.

Ilustrační foto: Unsplash (Glenn Carstens Peter)

Stovky tisíc epizod seriálů i filmů

Návštěvníkům webu IstreamItAll nabízeli za malý měsíční poplatek více než 118 tisíc epizod televizních seriálů a více než 10 tisíc filmů. Navíc dvojice mužů se také přiznala, že pracovali jako programátoři webu Jetflicks, která ilegálně nabízela více než 200 tisíc pirátských epizod známých seriálů. Podle vyšetřování tak muži způsobili škodu ve výši několika milionů dolarů.

Obě služby patřily mezi obyvatele USA k mimořádně populárním. Měli desítky tisíc předplatitelů a uživatelé si mohli za podstatně nižší poplatek vychutnávat tisíce hodin obsahu prostřednictvím počítačů, smartphonů, tabletů a jiných zařízení. Zajímavé je, že knihovna, kterou nabízeli svými předplatitelům byla mnohonásobně vyšší, než kterákoliv legální streamovací služba.

Zatčení této skupiny porušovatelů autorských práv a vypnutí zmíněných dvou služeb nemělo dopad na česko-slovenský základnu fanoušků pirátských webů.

Jen koncem října museli na zdejším trhu správci webu vypnout službu Topseriály. Mnoho fanoušků seriálů tak zůstalo prakticky z hodiny na hodinu bez svých oblíbených děl, které mohly na tomto webu sledovat zdarma.

Topseriály správci vypnuli po tom, co se v USA uskutečnil zákrok vůči známým streamovací serverům jako Verystream, OpenLoad, Streamngo či Rapidvideo, ze kterých následně správci webu vkládali prostřednictvím embed kódu ilegální obsah na stránky Topseriálov a dalších podobných webů. Existují však další – nejen streamovací servery, ale i pirátské weby.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )