Spin-off Game of Thrones přibývá víc a víc.

Televizní stanice HBO sice příběh populárního fantasy seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) na jaře tohoto roku nadobro ukončila, to ale neznamená, že se se svým hitem nadobro rozloučí. V plánu má hned několik dalších projektů a vypadá to tak, že se dočkáme i seriálu, který prozradí více o příběhu dračího rodu Targaryenů.

Informace o dalším chystaném prequelu k seriálu Game of Thrones se v médiích na internetu objevila nedávno. Podle portálu LAD Bible, který se odvolává na portál Deadline, stanice HBO začala pracovat na zfilmování (u nás nedávno vydané) knihy Oheň a krev (Fire and Blood) spisovatele George R. R. Martina. Ta představuje zběsilou historii rodu Daenerys Targaryen (v seriálu Game of Thrones ji ztvárnila herečka Emilia Clarke) a jejich vzestupech a pádech.

Emilia Clarke ako Daenerys Targaryen. (Foto: MovieStillsDB)

Podle informací, které na svém webu publikoval magazín Deadline bude nový seriálový prequel ke Game of Thrones zasazen 300 let před událostmi, které jsme na obrazovkách během uplynulých osmi let sledovali v hlavní dějové linii.

Zatím jen pilot

Začátek konce rodu Targayenů se v knižní předloze začíná příběhem legendárního Aegona Dobyvatele (Aegon the Conqueror). Ten dal zhotovit kultovní Železný trůn (The Iron Throne) a dále pokračuje vyprávěním o následujících pokoleních „šíleného“ rodu, jejich snaze udržet se u moci a událostech, které mohly zapříčinit to, že by se Daenerys vůbec nenarodila.

Kdo se v novém seriálu objeví v hlavních rolích, zda to, kdy se ho dočkáme na televizních obrazovkách, zatím není známo. Stanice HBO si na začátek objednala pilotní část, ale jak uvádí zdroj blízký portálu Deadline, seriál má velmi blízko k objednání plnohodnotné první série.

Za vytvořením seriálové verze knižní předlohy Ohně a krve stojí kromě jejího autora Martina i producent Ryan Condal (byl například scenáristou seriálu Colony či filmu Rampage).

Game of Thrones na obrazovkách nekončí

Ve stadiu příprav by podle Deadline mělo být až pět spin-off ke Game of Thrones. Zda je adaptace knihy Fire and Blood jedním z nich nebo již šestým v pořadí, nechtěl nikdo ze zainteresovaných (scénáristů a vedení stanice HBO) komentovat.

HBO také na stejných místech jako v případě Game of Thrones natáčí i projekt s pracovním názvem Bloodmoon, který je také jedním z chystaných pokračování celosvětově úspěšného seriálu. V hlavní roli v něm uvidíme herečku Noami Watts. Po jejím boku ale objeví i jména jako Josh Whitehouse (seriál Poldark), Jamie Campbell Bower (Harry Potter and the Deathly Hallows) či Georgie Henley (The Chronicles of Narnia).

I projekt Bloodmoon je ale stále zahalen rouškou tajemství. Jeho datum premiéry také není na 100% jistý a na veřejnost se dostala zatím jen jedna fotografie.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )