iPhone SE. Foto: Pixabay

První generace iPhone SE byla představena v roce 2016

Původní iPhone SE z roku 2016 zaujal miliony uživatelů této značky. Zaujal velmi příjemnou cenovkou, tehdy „pouze“ za 12 000 korun za 16 GB verzi. Kromě ceny zaujal i kompaktnějšími rozměry, které i v současné době velkých smartphonů oblibě velké množství lidí.

Proto mnohé potěšila zpráva, že by měla přijít druhá generace SE. Uvedl to analytik Ming-Chi Kuo, který v minulosti přinesl mnoho informací z prostředí iPhonů, které se nakonec přesně vyplnily. Proto je informace o SE 2 na základě jeho udání velmi reálnou.

iPhone SE byl mezi zákazníky svého času mimořádně oblíbený, protože stál podstatně méně. Foto: Unsplash (Christian Allard)

iPhone SE 2 by měl v Evropě prodávat za podobnou cenu jako první generace, tedy za přibližně 13 000 korun. Jak informuje Apple insider, levný model iPhonu by se měl podobat iPhone 8, ale uvnitř by měl být výpočetní výkon na úrovni iPhone 11. Očekává se 4,7 palcový displej a 3 GB RAM. Smartphone by měl pohánět nejnovější procesor od Apple – A13.

Zákazníci si mohou vybrat mezi vnitřní pamětí 64 a 128 GB, přičemž model s větší pamětí může být dražší zhruba o 2 500 korun. Na začátku by se měly prodávat tři barevné provedení a to modely v šedé, červené a stříbrné barvě. Podle MacRumors chybět bude ale 3D Touch, přičemž jako náhrada má sloužit Haptic Touch.

iPhone SE. Foto: Pexels

iPhone SE 2 zaujme tak kompaktními rozměry, cenovkou a samozřejmě prémiovostí, jakou disponují všechny produkty Apple. K zákazníkům by se mohl dostat již v březnu 2020, přičemž s výrobou by se mělo začít na začátku roku 2020.

 

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )