Foto: MovieStillsDB

Aileen Wuornosová svůj život ukončila nedobrovolně, rozsudkem smrti.

Co tomu však předcházelo? Aileen tvrdila, že všichni muži, které zabila, dohromady jich bylo sedm, ji chtěli znásilnit a tak své jednání omlouvala sebeobranou. K sérii vražd došlo mezi lety 1989 až 1990. Aileen však měla slušné předpoklady k tomu, aby skončila při životním stylu, který většina z nás odsuzuje.

Narodila se v roce 1956 finsko-americké matce. Její otec byl zatčen při jejím narození, trpěl schizofrenií a po třinácti letech v base se oběsil. Aileenina matka jí dala život pouze ve čtrnácti letech a krátce na tu ji opustila. Odsouzena sériová vražedkyně tak své dětství strávila u prarodičů, kteří si ji legálně adoptovali. To však také nebyla žádná výhra, neboť její dědeček byl alkoholik, který ji znásilňoval.

 

V důsledku toho začala Aileen se sexuální aktivitou velmi brzy a poskytovala své tělo už ve škole výměnou za jídlo, cigarety a drogy. Také spávala se svým bratrem, který později zemřel na rakovinu. Podobně, jako její matka, i Aileen otěhotněla ve čtrnácti. Otcem jejího dítěte byl její dědeček a proto se Aileen svého potomka vzdala, kvůli čemuž ji dědeček vyhodil a Aileen přežívala v nedalekých lesích. Jediným zdrojem její obživy byla prostituce.

Během let byla několikrát zatčena i odsouzena za menší přestupky či větší zločiny. Věnovala se krádežím, loupežím, ale i řádění, bitvám a různým jiným konfliktům. Uprostřed osmdesátých let se v gay baru seznámila se slečnou jménem Tyria Moore, která pracovala jako pokojská v zapadlém hotelu na Floridě.

Foto: MovieStillsDB

Aileen a Tyria začali žít společně v Daytona Beach a žili z peněz, které Aileen vydělala prostitucí. Na konci 80. let začala Aileen vraždit. Mezi její oběťmi byl i muž jménem Peter Siems, jehož tělo se nikdy nenašlo. Aileen a Tyria ukradli jeho auto, se kterým později havarovali. Okolní svědci potvrdili jejich identitu a tak bylo svoláno mezinárodní pátrání. Fotografie obou žen byly medializovaný a tak jejich dopadení netrvalo dlouho.

Aileen byla zatčena 9. ledna 1991 v baru The Last Resort, který se nachází ve floridském městě Volusia County. Druhý den policie vystopovala Tyria, která se rozhodla s policií spolupracovat, aby bylo její jméno očištěno.

16. ledna se Aileen přiznala ke všem vraždám, přičemž tvrdila, že každý z mužů se ji pokoušel znásilnit. Celkově dostala třikrát odsouzení na smrt.

Foto: MovieStillsDB

„Zabila jsem ty muže,“ napsala Aileen v petici za odvolání svého právníka a zrušení všech probíhajících odvolání k jejímu případu.

„Okradla jsem, chladná jako led. A udělala bych to znovu. Nenávist koluje celým mým tělem. Jsem si naprosto vědoma toho, co píšu a jsem kompletně při smyslech. Pokouším se říct pravdu. Jsem někdo, kdo skutečně nenávidí lidské bytí a zabíjela bych znovu. „

Aileen Wuornosová umřela 9. října 2002 o 9:47 východního letního času smrtící injekcí.

 

Její příběh byl zpracován do celovečerního filmu v hlavní roli s Charlize Theron, která ztvárnila tuto antihrdinku. Role Tyrie se ujala Christina Ricci. Film spatřil světlo světa rok poté, co skutečná Aileen umřela a měl by sloužit jako memento, díky kterému bychom se k našim dětem a vrstevníkům vždy měli chovat tak lidsky, jak se jen dá.

Osud Aileen byl jen smutnou reflekcí toho, jaký negativní dopad na život a mysl člověka má šikana v domácnosti i ve škole.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )