FonTech

Boj proti nelegálnímu obsahu na internetu pokračuje i nadále, přičemž nejnovější obětí je web Opensubtitles.org poskytující titulky, který kvůli zákazu začal blokovat přístup dánským...

Boj proti nelegálnímu obsahu na internetu pokračuje i nadále, přičemž nejnovější obětí je web Opensubtitles.org poskytující titulky, který kvůli zákazu začal blokovat přístup dánským uživatelům. Informovala o tom stránka česko-slovenských fanoušků Netflixu na svém Facebooku.

Po novém i zákaz stránek s titulky

Koncem října jsme byli svědky události, která doslova zatřásla celým Slovenskem a Českem. Zrušené byly totiž nelegální online služby pro ukládání dat, po kterých následně padly i populární pirátské stránky u nás, včetně těch největších, jakou byli i Topserialy.to.

Samozřejmě však nešlo o ofenzívu vůči pirátům pouze u nás, ale zrušeny tak byly stránky po celém světě. Boj proti nelegálnímu obsahu však pokračuje i nadále, a nejnovější něj doplatil portál Opensubtitles.org, který poskytuje titulky pro množství seriálů či filmů.

V rámci říjnové ofenzívy skončily mimo jiné hlavně služby Verystream Openload a Streamango / Zdroj: Screenshot/Fontech

V Dánsku totiž začali provozovatelé portálu po vynucených zákazech ze strany poskytovatelů internetu přímo blokovat přístup dánským uživatelům, kteří si tak titulky nestáhnou. Nejde však o první případ vynuceného blokování této stránky, protože podobná pravidla již údajně platí i v Nizozemsku.

Přesto, že jde stále pouze o první případy tohoto typu, v blízké budoucnosti je můžeme pravděpodobně očekávat i v jiných zemích. Ukazuje to, že boj proti pirátům myslí tvůrci obsahu a streamovací služby opravdu vážně, a vývoj této situace bude v nejbližším období stále velmi diskutovaným tématem.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )