BMW, koncept elektromobilu BMW Vision Dynamics

Německá automobilka to myslí s elektrifikací vážně, čehož důkazem je i čerstvě odhalen elektromobil BMW i4.

Ten by měl přijít na trh již za dva roky a automobilka přislíbila, že jeho dojezd na jedno nabití bude mnohem větší, než při Tesle Model 3, informuje Engadget.

BMW i4 bude plně elektrický sedan, který jako první využívá pátou generaci baterií a elektromotoru od BMW. Informací o této novince zatím moc nemáme, ale základní čísla nám už automobilka odhalila a pokud se jim je podaří dosáhnout i při finální verzi i4-ky, bude toto auto horkým kandidátem na nejlepší evropský elektromobil.

BMW, elektromobil BMW i4 a elektrické SUV BMW iNext

Automobilka slibuje, že s pátou generací elektromotoru a baterií dosáhne BMW i4 dojezd na jedno nabití až 600 km. To je v porovnání s Tesla Model 3 podstatně více, rozdíl v kapacitách baterií přitom není tak markantní, BMW osadí svou i4 80 kWh baterií a Model 3 je napájen 75 kWh baterií. Baterie v BMW bude také disponovat opravdu rychlým nabíjením až do 150 kW.

BMW

Tento skvělý dojezd je určitě možný také díky ekonomickému zacházení s energií nového, 390 kW motoru, který nabídne maximální výkon 530 koní. Automobilka očekává zrychlení z 0 na 100 v okolí čtyř sekund, čímž by se zařadila až za Model 3 Performance, který zrychlí za 3,4 sekundy. I ve srovnání maximálních rychlostí vyhrává Tesla, která se svými 260 km/h hravě dominuje nad uváděnými 200 km/h při BMW i4.

Jak píše portál TheVerge, oficiálního představení prodejní verze bychom se měli dočkat již v roce 2021 na Autosalonu v Ženevě, ale je tu i taková možnost, že si BMW udělá vlastní událost, kde novinku představí. Tuto zimu bychom se měli dočkat ještě ohlášení dvou dalších plně elektrických vozidel od BMW, přesněji SUV-čka BMW Inext a modelu iX3, které však bude určeno výhradně pro čínský trh. Do konce roku 2023 by však chtělo mít BMW ve svém portfoliu až 25 plně elektrických nebo hybridních automobilů.

BMW
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )