BMW

BMW iX3, nové elektrické SUV pro rok 2020 od Bavorské automobilky.

Bude prvním elektromobilem, který dostane zcela nový pohonný systém páté generace, jehož základem je vylepšená a revoluční baterie s kapacitou až 74 kWh, informuje portál Electrek.

Už během představení konceptu loni BMW slibovalo dojezd více než 400 km podle standardu WLTP a nová elektrická pohonná jednotka mu také měla dodávat výkon více než 200 kW, čili 270 koní. Automobilka oznámila, že BMW iX3 se bude moci nabíjet s maximálním výkonem až 150 kW. Dnes však BMW aktualizovalo tyto údaje a oficiálně potvrdilo, že už příští rok se dočkáme prvního BMW s pátou generací elektrické pohonné jednotky.

BMW

SUV iX3 nakonec tedy nebude vybaveno 70 kWh, ale 74 kWh baterií, která zajistí maximální dojezd až 440 km podle WLTP. Nová generace pohonné jednotky také zvýšila i maximální výkon, který dosahuje 210 kW, tedy 286 koní a na kola přenese točivý moment 400 Nm, informuje portál Motor1. Dosavadní informace naznačují, že k dispozici bude pouze verze se zadním pohonem, ale čtyřkolka zatím nebyla ani potvrzena ani vyvrácena.

BMW

Klíčovou vlastností nového pohonného systému není jen nízká spotřeba, která je nižší než 20 kWh na 100 km, ale klíčový je i poměr velikosti baterie k dojezdu samotného vozidla. Nová baterie je tak nesrovnatelně menší než předchozí generace. K šetření místa a hmotnosti přispělo i spojení elektromotoru, systémové elektroniky a převodovky do jednoho uceleného systému, díky čemuž je poměr výkonu vozidla a hmotnosti pohonné jednotky až o 30% lepší než u předchozí generace.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )