Foto: MovieStillsDB

Ano, něco podobného autor Game of Thrones skutečně zažil.

Seriálová adaptace populární fantasy Hra o trůny (Game of Thrones) je definitivně za námi. Těm, kterým se nelíbilo, jak seriál uzavřeli jeho tvůrci, se však stále mohou těšit na velkolepé finále, které má v hlavě připraveny autor knižní předlohy, spisovatel George R. R. Martin.

Seriál i knížky Game of Thrones fanoušky neupoutali jen příběhem, ale i (a někomu to možná přijde nesmírně zvláštní) scénami plnými krve a brutality. Jeden by si mohl myslet, že na inspiraci takových obrazů je třeba být „psychicky narušený“ nebo mít nějakou zvláštní úchylku. No ne vždy tomu tak musí být. Příkladem je i samotný autor Game of Thrones, George R. R. Martin. Ten v nedávném rozhovoru pro portál NME prozradil, odkud čerpal inspiraci při tvorbě brutálních obrazů plných krve a smrti.

Na snímku autor Game of Thrones – spisovatel George R. R. Martin. Foto: MovieStillsDB

Bitvy o želví trůn

A pokud si někdo myslel, že Martin byl svědkem podobných zážitků i ve skutečném životě, tak má tak trochu i pravdu. Jak totiž u příležitosti uvedení své osoby do Síně slávy v New Jersey prozradil novinářům, byly to zážitky s jeho domácími želvami, které měl jako dítě a jejichž smrt ho přivedla k fantaziím o zániku duší všeho živého.

Jak prozradil, věděl, že jídlo, kterým ho krmil, nebylo výživné a i proto mu mnoho želv zemřelo – požrali se totiž mezi sebou. „Vždycky mi to zlomilo srdce a nějak jsem si potřeboval vysvětlit, proč tomu tak bylo,“ řekl Martin.

„Napadlo mě, že se mezi sebou vraždí, že žijí na hradě a očividně jsou rytíři, králi a princi a zápasí mezi sebou o želví trůn a proto se zabíjejí,“ vysvětlil.

Tato zkušenost z dětství ho tedy inspirovala k tomu, proč se v Game of Thrones tolik zabíjelo a proč i hlavní postavy umírali v momentě, kdy to nikdo nečekal. Tak totiž, jak malý Martin nevěděl, která želva přežije, tak se to i rozhodl podat čtenářům jeho knih. Otázkou zůstává, zda želvy z dětství stály i za zrodem sexuálních scén nebo ho k tomu inspiroval jiný zážitek z jeho života. Možná i toto se časem dozvíme.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )