Microsoft (Úprava redakcie)

Ukončení podpory operačního systému Windows 7 nastalo již 14. ledna, ale jak tomu již při Microsoftu v poslední době bývá zvykem, s poslední aktualizací přinesl uživatelům i nepříjemnou vizuální chybu.

Systém totiž sám od sebe mění po restartu počítače pozadí na černé, informuje portál WCCFtech.

Mnozí uživatelé si zpočátku mysleli, že se jedná o „zákeřný“ tah Microsoftu, který má uživatele donutit, aby svůj systém aktualizovali na Windows 10. To však komunita po hlášení podobného problému i ze strany uživatelů Windows 10 odmítla, a tak bylo nutné hledat příčinu problému někde jinde.

Po instalaci poslední aktualizace se tedy některým uživatelům změnilo pozadí obrazovky na černé, a to i po manuální změně pozadí či restartu počítače. Tyto faktory tedy nasvědčují, že servery Microsoftu nevěděli identifikovat instalaci originální verze operačního systému, a proto ji berou jako pirátskou kopii, informuje portál TechRadar.

Při pirátských kopiích Windows 7 totiž nebylo možné měnit pozadí pracovní plochy až do doby, pokud nebyl operační systém aktivován. Jelikož podobné problémy hlásili i někteří uživatelé Windows 10, tato chyba může být klidně i na straně serverů od Microsoftu.

Problém však nastal pouze u těch uživatelů Windows 7, kteří si nainstalovali poslední aktualizaci. Proto stačí k vyřešení jednoduše tuto aktualizaci odinstalovat. To můžeš udělat následovně:

  1. Start
  2. Ovládací panel
  3. Programy
  4. Programy a součásti
  5. Zobrazit nainstalované aktualizace

Zde by si měl vidět poslední dvě aktualizace s označením KB4534310 a KB4534314. Po kliknutí na ně se zobrazí možnost odinstalovat, což by mělo vyřešit problém s měnící se tapetou plochy.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )