TASR/AP

Amatérský astronaut Mike Hughes, který se v minulosti proslavil zejména svými tvrzeními, že Země je plochá, včera zahynul ve své podomácku vyrobené parní raketě poté, co jeho stroj po startu havaroval, informuje BBC.

Právě touto raketou chtěl po výletu do vesmíru dokázat, že Země je skutečně plochá a i astronauti svými tvrzeními zavádějí lidi.

„Šílený Mike“, i takto přezdívali Mika Hughese, amatérského astronauta, který se pokoušel na své podomácku vyrobené raketě vyletět až do vesmíru. Při posledním testu bylo jeho cílem dosáhnout výšky alespoň 1500 metrů, ale raketa se po startu zřejmě vymkla kontrole a spolu s Mikem na palubě se zhroutila na zem.

 

Mike zemřel ve věku 64 let. Jak informuje portál Space, ve stejný den zrovna americká televize natáčela o Mikovi dokument, který se zabýval právě „domácími“ či amatérskými astronauty.

Dostat se až do vesmíru na jeho podomácku vyrobené raketě však byl Mikův celoživotní sen. Spolu se svým týmem minul na vývoj a stavbu parní rakety 18 000 dolarů, čili asi 420 00 korun.

Kromě létání na podomácku vyrobené raketě se Mike v minulosti věnoval velkému množství riskantních aktivit. V roce 2002 se mu například podařilo stanovit světový rekord v nejdelším skoku na limuzíně a s vozidlem Lincoln Town Car přeskočil vzdálenost 31 metrů, čímž se zapsal i do Guinessovy knihy rekordů. Nebezpečí a adrenalin mu tedy zřejmě kolovaly v krvi už dávno.

Tato tragédie se určitě dotkne i zmíněného připravovaného dokumentu o astronautech, jakým byl i Mike. Přesné datum premiéry ještě televize The Science Channel nezveřejnila, ale na obrazovky by se měl dokument dostat už tento rok.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )