YouTube

Xiaomi patří mezi největší průbojníky smartfónového světa nejen na poli kvalitních zařízení za přijatelné ceny, ale i jako společnost, která ráda posouvá hranice.

To potvrzuje i slavný prototyp, Mi MIX Alpha, disponující displejem téměř na celém povrchu zařízení. Ano, i na zadní části.

Xiaomi Mi Mix Alpha se dostalo do rukou pouze tím nejvyvolenějším, jakým samozřejmě největší technologický YouTuber ujištění je. Smartphone zatím v prodeji není a podle všeho ještě nějakou dobu nebude. Jelikož jde o exkluzivní zařízení, i cena se bude při vydání pohybovat a po reálném spuštění prodeje přesáhne i hranici 63 000 korun. Kdy zařízení půjde do komerčního prodeje, však známo není.

Kromě jedinečného provedení v podobě displejů, Xiaomi nešetřilo ani na materiálech, jelikož telefon drží po kopě slitina hliníku. Společnost nešetřila ani na jiných komponentech a potvrzuje to přítomný procesor Snapdragon 855+, 12 GB paměti RAM, 512 GB úložiště a trojice fotoaparátů na čele s 108 MPx senzorem. Pozoruhodná je i 4050 mAh baterie, která si i přes specifickému displeji našla v telefonu místo.

MKBHD ve videu stejně popisuje rozeznávání dotyků na displeji. Ve společnosti rozeznávání náhodných dotyků vyřešili prostřednictvím akcelerometru, gyroskopu, senzorů tlaku a softwarovou optimalizací a údajně to ve většině případů funguje výborně.

Displej na bočních stranách je využit zejména pro určování času a notifikací, ale na straně druhé nacházíme i softwarovou podobu tlačítek hlasitosti a tlačítka na zamknutí zařízení. Ve videu je však vyobrazena scéna, kdy zvyšování a snižování hlasitosti nefunguje dostatečně spolehlivě a jde spíše o střelu na slepo, kterou zařízení jen náhodně detekuje.

V případě zamykání telefonu budeš raději sahat po hardwarovém tlačítku na vrchní straně zařízení, hned vedle jediného reproduktoru.

YouTuber se ve videu snaží najít využití takového displeje a dochází zejména ke dvěma hlavním funkčním modelům. První situací je, jak jinak, focení selfie fotek, protože Mi MIX Alpha nedisponuje přední kamerou. V druhé řadě panel s widgety, který se zobrazí na druhé stane v případě, že smartphone rychle otočíš.

Výrobce smartphonu tvrdí, že 7,9-palcový displej zařízení pokrývá až 180,6% těla celého zařízení. Jak MKBHD ve videu vzpomíná, Mi MIX Alpha není o nic větší než iPhone 11 Pro Max, protože velikost displeje je určována od rohu displeje na zadní straně, přecházející až ke spodnímu rohu displeje na straně přední.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )