Foto: RCMP

Na chlapcovy zásluhy místní policie tak brzy nezapomene.

Existuje množství případů zmizení nebo vražd lidí, které jsou bohužel roky nevyřešené a neobjasněné. Pokud se to po letech nakonec podaří, představuje to pro vyšetřovatele určitý úspěch. Jak informuje portál Unilad, v tomto případě se to podařilo pouze 13-letému chlapci.

Když se Max Werenka vydal na plavbu lodí po kanadském jezeře Griffin v Britské Kolumbii, ani netušil, jaký unikátní objev se mu podaří. Narazil totiž na převrácené auto objevující se na hladinu. Max o tomto objevu řekl doma své matce a ta se rozhodla upozornit místní Královskou kanadskou jízdní policii (Royal Canadian Mounted Police / RCMP).

 

Zpočátku se máma se synem domnívali, že půjde o pozůstatky z autohavárie, která se na místě udála v roce 2009. Policie však ten případ úspěšně uzavřela a proto věděla, že za tím bude něco jiného. Příslušníci RCMP navštívili místo z chlapcova popisu a po třech dnech se jim podařilo dostat vůz na břeh. Z nálezu však zůstaly pořádně zaskočeni.

Seděla ve svém autě

Na sedadle zchátralého a rozpadajícího se auta totiž objevily ženské tělo. Jak informuje Unilad, jeho totožnost se podařilo připsat Janet Farris, která zmizela v roce 1992. V té době se předpokládalo, že důvodem její zmizení je právě tragická dopravní nehoda, ale auto ani její tělo se nikdy nepodařilo najít. Až do teď, po uplynutí 27 let, kdy se případ podařilo konečně objasnit, a to pouze zásluhou malého chlapce.

Rodina Janet si tedy konečně může vydechnout a po téměř třiceti let tuto záhadu uzavřít. „Nejhorší na tom celém bylo žít v nevědomosti,“ uvedl syn Janet, dnes již 62-letý George Farris pro Unilad. „Vzhledem k smutnou situaci je toto nejlepší možnost, s jakou jsme mohli počítat.“

I když možná nejde o nejpříjemnější zkušenost pro mladého chlapce, jeho máma uvedla, že je na svého syna velmi hrdá. Rozhodl se totiž na svůj nález upozornit a jen díky tomu může rodina tragicky zesnulé Janet konečně lépe spát.

Unilad
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )