Myslíme si, že mluvit o obrovské peněžence Netflixu už ani není nutné.

Netflix se v posledních letech rozhodl ukázat všem, kdo je tady pánem a pořádně se při produkování svých titulů bouchl po kapse. Toto je 11 nejdražších filmů od Netflix a jak uvidíš, streamovací společnost to nejednou litovala. Seznam jsme sestavili ve spolupráci s webem Filmtoro.sk.

11. Triple Frontier

Triple Frontier můžeš s klidným svědomím odložit a přejít v Netflixu na další titul. Nic tím neztratíš, protože jde o mělkou akční záležitost, při které si autoři s největší pravděpodobností zaměřili na formu a ne na obsah. 115 milionů dolarů neukradli ani samotní protagonisté ve filmu, ale hvězdné obsazen Triple Frontier ano. Samozřejmě, Netflix si na to zpátky nevydělal a právě proto se také rozhodl, že v budoucnu bude takové investice přehodnocovat podstatně více.

10. The Irishman

Mafiánská modla a životní dílo legendárního režiséra Martina Scorseseho – i tak by se dala popsat hvězdné obsazena gangsterka, která na Netflix dorazí 27. Listopadu. Al Pacino, De Niro a Joe Pesci stojí streamovací službu řádně mastný balík a celkové náklady filmu The Irishman se odhadují až na 200 milionů.

9. Outlaw King

Příběh krále Roberta I. zasazen do třináctého století stál režiséra Davida Mackenzieho nehorázných 120 milionů. Bohužel podle filmových kritiků nešlo o vyslovenou pecku, ale jako jednorázová exkurze do historie v sobotu večer postačí.

8. War Machine

Satiricky pojatá záležitost z pera Davida Michôda si vyprosila 60 milionů dolarů. S největší pravděpodobností si o tomto válečném titulu nikdy neslyšel, protože i v tomto případě šlo o holý průměr s minimálním počtem světlých momentů.

7. Bright

Kolem stovky milionů dolarů stála i tato fantasy kriminálka s Will Smithem v hlavní roli. Snímek si jen donedávna držela prvenství na piedestalu vynaložených financí a Netflix se to i přes podprůměrných hodnoceních vrátilo. Bright si opakovaně prohlédlo mnoho diváků, což zajistilo filmu připravované pokračování.

6. The Ridiculous 6

Tři čísla – 60 milionový rozpočet, 0% hodnocení na Rotten Tomatoes a 18% na Metacritic. Na takové bídně hodnocení může ovlivnit hned několik faktorů, ale na vrcholu svítí jednoznačně kombinace westernu, Sandlera a urážlivost původních obyvatel Ameriky.

5. The Cloverfield Paradox

Další na lavici hanby určené pro nekvalitní tituly je právě třetí díl Cloverfield univerza a s vynaloženou částkou čtoucí 45 milionů se titul za té největší tichosti přesunul z kin na Netflix. Tam i přes podprůměrnosti titulu vidělo snímek více než 5 milionů diváků.

4. Spectral

Rotten Tomatoes přidělili této sci-fi snímku 52%, což je pro tebe možná i dobré. Parádní oddychovka Spectral, kterou si pravděpodobně již nikdy nepustíš je jako stvořená pro nudné podzimní večery. Netflix však i v tomto případě vysolil řádnou částku, a to až 70 milionů dolarů.

3. Okja

Okja je jedním z lépe hodnocených filmů na tomto seznamu. Snímek se dostala až na festival Cannes a svou skvěle podchycení premisou o přátelství mladé dívky a mutanta si odnášela osmičkové hodnocení. Jeden z největších úspěchů Netflix ho vyšel na 50 milionů.

2. The Highwaymen

Kevin Costner a Woody Harrelson v hlavní roli rozdělil fanoušky filmové scény na dva tábory. Diváci kriminálku zasazenou do světa nejznámější kriminální dvojice Bonnie a Clydea označují za totální klenot, zatímco strana kritiků odsuzuje detektivku za její zbytečnou roztahanost. Režisér John Lee Hacock vytáhl od Netflix 50 milionů dolarů.

1. Death Note

Filmová adaptace jednoho z nejúspěšnějších anime i na naší straně planety dopadla přesně tak, jak na nás působily první záběry. Avšak ani otřesné zpracování, odklon od předlohy a fatální podchycení atmosféry neodradilo diváky, kteří dokázali Netflixu obhájit vyhozených 40 milionů.

Toto je jedenáct titulů, které stály Netflix nemalou částku. Jak zmiňujeme v úvodu článku, streamovací služba se s takovým rozhazováním polepšila a začala budgety pro další projekty podstatně více přehodnocovat. Pro aktuální novinky ze světa streamovacích služeb navštiv web Filmtoro.sk, ze kterého jsme tentokrát čerpali i my.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )