Foto: MovieStillsDB

Už je to 18 let, co první díl ze série filmů Harry Potter zažil svoji premiéru.

Podobně jako knihy, i filmy se těšili nemalému úspěchu a mnozí lidé považují Harryho Pottera za pohádku svého dětství. Právě díky tak nevídanému úspěchu se ještě i dnes čas od času objeví kniha, která souvisí s čarodějnickým světem a milovníci magického světa pátrají po každé drobnosti, která jim v minulosti mohla ujít.

Od premiéry první části uběhlo již 18 let

Ústředními postavami série filmů byly tři děti, Harry Potter, kterého si zahrál Daniel Radcliffe, Ron Weasley v podání Ruperta Grinta a Hermiona Grangerová, kterou si zahrála Emma Watson. A právě Emmy Watson se týká detail, který lze mnohým unikl.

Jak píše portál Bored Panda, v době, kdy se začalo natáčení první části Harry Potter a Kámen mudrců, měla Emma Watson jen 10 let a hrála dívku, která vynikala nejen magickými schopnostmi, ale i výjimečným intelektem.

Foto: MovieStillsDB

Samozřejmě, geniální filmové postavy mohly vzniknout jen díky nadaným hercům, kteří už v tak mladém věku dělali vše pro to, aby svou postavu ztvárnili co nejvěrněji. I proto mnoho fanoušků potěšila například taková drobnost, že v jedné ze scén, kde Hermiona drží v ruce brk a píše si poznámky, nebylo to jen naoko. Herečka skutečně psala brkem na pergamen, i když to nebyly podrobné poznámky z výkladu přednášejícího profesora.

Co napsala Hermiona na pergamen?

Chcete vědět, co herečka na pergamen napsala? Během natáčení jedné ze scén byly děti, které se na natáčení zúčastnili, požádány, aby psaní brkem na pergamen nepředstíraly, ale pokusili se něco skutečně napsat. Emma Watson na svůj kousek pergamenu napsala následující řádky:

„Jmenuji se Emma Charlotte Watson. Mám 10 let a hraji roli Hermiony Grangerové. Právě mám hodinu přeměňování. Líbí se mi tento brk. Kočka profesorky McGonagallové (paví slečna) je krásná a je černá a bílá. Kéž bych jako učitelka také mohla mít kočku. „

 

Záznam, na kterém je viditelný pergamen Hermiony Grangerové, je součástí řady informací ze zákulisí, kterou má pod palcem Huntley Film Archives. Dnes má Emma Watson 29 let a před časem přiznala, že i když byla slavná, netěšila se z toho tak, jak se od ní očekávalo. Sláva jí byla spíše přítěží a nedokázala přestat myslet na to, že někdo jiný by si to zasloužil víc, protože by se z úspěchu a slávy těšil víc než ona. Herečka kvůli tomu dokonce navštěvovala jistý čas i terapeuta, protože ji trápily výčitky svědomí.

Emma Watson je však i nadále mimořádně aktivní a žádaná herečka. Vidět ji můžete například ve filmu Malé ženy, The Circle či v Krásce a zvířeti.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )