Postava Herkula se objevila v jednom z nejikoničtějších seriálů devadesátých let, který patří k dětství množství televizních diváků. Odvážného hrdinu se však rozhodlo zachytit i několik snímků. A právě to stálo se vznikem nejhorší hodnoceného filmu kinematografie.
Herkules nebo starořecký hrdina a polobůh, syn vládce boha Dia, se stal svou mocí a odvahou inspirací u zrodu více snímků. Bájný mytologický příběh hovoří o Herkulovi jako o největším hrdinovi řeckých mýtů. Jediný dostal nesmrtelnost a stal se bohem síly a vytrvalosti.
I díky tomu se stal super hrdinou více snímků. Z dětství u mnoha z nás vzbudil rozruch jako postava oblíbeného seriálu. V roce 1997 vznikla i jeho animovaná podoba, která sklidila více než pozitivní hodnocení.
Hrdina nejhorší hodnoceného filmu
Režisér Mohamed Khashoggi se rozhodl zobrazit postavu Herkula během jeho dětství. Herkules žije se svým otcem Diem a touží se podívat na Zemi, kde by mohl vyrůstat jako obyčejné dítě. Když se mu podaří uprchnout z Olympu, dostává se do Kalifornie a kde potkává Curtise, který ho vezme do své rodiny a začnou spolu chodit do školy.
Herkulův pobyt na Zemi značně zkomplikuje příchod největšího nepřítele boha Dia, Marduka. Herkules tak musí chránit čest svého otce a ukázal svou moc na školní olympiádě, kde se jeho soupeřem stává mladý bůh Kintaro. Souboj má stejně rozhodnout i o životě samotného Herkula.
Snímek Malý Herkules nebo Herkules 3D (Little Hercules in 3D) zvládla tento námět zpracovat takovým špatným způsobem, že se zapsala na spodní příčku diváckých hodnocení.
Selhal ve všech směrech
Špatné herecké výkony v hlavních rolích v podání Richarda Sandraka, Johna Hearda, Hulka Hogana zda Elliotta Goulda ještě více umocňuje nekvalitní vizuální stránky snímky a podprůměrné filmové efekty. Nechybí ani flashbacky, které často nedávají samy o sobě žádný smysl.
Jednotlivé scény při navazování na sebe působí více než absurdně. Ani nejbanálnější scéna ve filmu není zpracována autenticky. Díky tomu vidíme největšího hrdinu řeckých bájí učit se černošský dialekt nebo svým tancem zářit na diskotéce. Pokud vám něco z tohoto přijde možná vtipné, tvůrcům se i tuto absurdnost podařilo zpracovat opravdu nudným způsobem.
V postavě boha Dia se objevila jedna z nejvýraznějších postav wrestlingu, Hulk Hogan a ukrajinský kulturista Richard Sandrak, který už ve svém dětství disponoval opravdu vysportovanou postavou. Filmu Malý Herkules se dokonce podařilo vytvořit i ve 3D.
Na ČSFD si tento filmový skvost vysloužil hodnocení pouze 6%, čímž se zařadil na první místo v kategorii Nejhůře hodnocených filmů. Na IMDb si vysloužil 2,3 z deseti. Malý Herkules tedy patří mezi opravdový klenot kinematografie a jeho sledování vyžaduje skutečnou dávku odvahy. Pro filmové fajnšmekry však představuje opravdovou výzvu.